Archiwizacja danych

Archiwizacja

Technologia wykonania nośników danych jest coraz bardziej zaawansowana, nie zawsze idzie ona jednak w parze z jakością i - co ważniejsze - bezpieczeństwem przechowywanych informacji. Niezależnie od rodzaju posiadanego nośnika zalecamy Ci wykonywanie kopii zapasowej zgromadzonych plików na zewnętrznym dysku. Nasz serwis przeprowadza usługę archiwizacji i doradztwa w tej kwestii.

Czy archiwizacja jest trudna?

Archiwizacja kilku plików jest czynnością prostą i szybką, jednakże stworzenie kopii zapasowej całej partycji dysku lub ogromnych ilości danych może nastręczyć pewnych trudności. Nasi serwisanci ominą zabezpieczenia systemu operacyjnego i skopiują wszystkie pliki na dostarczony przez Klienta nośnik (przeważnie dysk USB). Doradzą też rodzaj i rozmiar zapasowego dysku, z najkorzystniejszym współczynnikiem ceny do wymaganej wielkości.

Na czym zapisujemy dane?

Przy archiwizacji preferujemy zewnętrzne dyski twarde - ich trwałość obliczana jest średnio na 10 lat, jeśli leżą spokojnie na półce - rzadko ulegają poważnym uszkodzeniom. Należy pamiętać o dbaniu o mechanikę dysku - raz na pół roku warto podłączyć go na chwilę do komputera. Nasi Klienci często archiwizują dane na nośnikach optycznych - płytach CD/DVD/BR. Jest to dobre rozwiązanie tylko na krótką metę, z uwagi na dużą zawodność i małą żywotność płyt (ok. 5 lat w przypadku tańszych krążków).

Nośniki FLASH - karty i pendrive'y są tanie, jednakże nie stanowią najlepszej opcji przy archiwizacji. Oferują bowiem kiepską pojemność i niską trwałość danych (Kingston podaje, że informacje zapisane w układach półprzewodnikowych pamięci FLASH "wyparowują" po 10 latach, trzeba jednak wziąć dużą poprawkę na jakość produktów sprowadzanych masowo ze wschodu).

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Nasi pracownicy potrafią błyskawicznie zlokalizować miejsca, w których system przechowuje kluczowe dane - dokumenty, pocztę e-mail i ustawienia oprogramowania. Dzięki temu masz pewność, że stworzona kopia zapasowa jest pełnowartościowa i zapewnia stuprocentową ochronę w przypadku awarii. Ponadto na życzenie Klienta instalujemy na jego komputerze oprogramowanie archiwizujące dane w określonych odstępach czasu.

Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Zapraszamy do zostawienia laptopa w celu dokonania archiwizacji w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Sporządzenie kosztorysu jest darmowe. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.