Wymiana klawiatury w laptopie

Wymiana klawiatury

Klawiatura laptopa - jak wiadomo - jest komponentem mocno newralgicznym, ulega bowiem mocnemu zużyciu i wpływowi niekorzystnych warunków zewnętrznych. Jak na złość - wymiana jej na nową nie jest wcale prostą operacją.

Konieczność rozmontowania dolnej obudowy oraz słaba dostępność części zamiennych sprawiają, że wymianę lepiej oddać w ręce doświadczonych serwisantów.

Jakim uszkodzeniom ulega klawiatura?

  • Zalanie cieczą – w tym przypadku często dochodzi do uszkodzenia elektroniki. Nie zalecamy regeneracji starej klawiatury po zalaniu, bywa ona bardziej kosztowna i zdecydowanie mniej skuteczna od wymiany. prosimy pamiętać o tym, że nie każdy laptop potrafi odprowadzić ciecz wylaną na klawiaturę, niejednokrotnie uszkodzenie może sięgnąć znajdującej się głębiej płyty głównej.
  • Uszkodzenie mechaniczne – w przypadku poważnych uszkodzeń mechanicznych jedyną słuszną diagnozą jest wymiana. Jeśli doszło do lżejszych usterek (zużycie lub zgubienie klawiszy) można pokusić się o wymianę pojedynczych elementów klawiatury, oczywiście pod warunkiem posiadania identycznej z tego modelu laptopa.
Uszkodzona klawiatura
W naszym serwisie widzieliśmy już wiele przypadków uszkodzeń. Bardzo często zdarzają się uszkodzone pojedyncze klawisze.

Wymiana, czy naprawa?

Nasz serwis wyznaje zasadę, że naprawa musi być opłacalna i trwała. Z tego względu nie przeprowadzamy "reanimacji" starych klawiatur – przy stosunkowo niskich cenach części zamiennych zarówno regeneracja, jak i wymiana miałyby zbliżony koszt. Z tego względu lepiej zainwestować w nową klawiaturę i na dłuższy czas pożegnać wszelkie problemy.

Co oferujemy?

Proponujemy wymianę klawiatury na nową dowolnego producenta, m.in: Asus, Acer, HP, Toshiba, BenQ, Sony, Fujitsu-Siemens, IBM, MSI, Apple, Compaq, Dell, Lenovo, LG, Samsung.

Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Zapraszamy do zostawienia laptopa w celu dokonania właściwej diagnozy w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.