Konfiguracja łącza internetowego

Konfiguracja łącza

Nasi klienci często skarżą się na problemy z łączem internetowym. Nie zawsze leżą one po stronie usługodawców. Z uwagi na różnorodność i skomplikowanie internetowych protokołów także nasz komputer może przyczyniać się do obniżenia jakości działania sieci. Jeśli masz wrażenie, że Internet nie rozwija u Ciebie swojej pełnej przepustowości - skontaktuj się z naszym serwisem!

Pomożemy także w przypadkach, gdy Internet działa prawidłowo, posłuszeństwa zaś odmawia jeden z używających go programów - np. Skype, Firefox, Chrome, Opera, Thunderbird, Outlook i Gadu-Gadu.

Nasze usługi

Nasze spektrum działalności w obszarze konfiguracji sieci jest bardzo szerokie, najczęściej przeprowadzane usługi to:

  • Konfiguracja routera (przewodowego lub wifi) - w domowej lub firmowej sieci. Ustawienie niezbędnego poziomu bezpieczeństwa, zablokowanie dostępu z zewnątrz, dopasowanie protokołów i ustawień do możliwości podłączonych do sieci komputerów.
  • Konfiguracja modemu - dotyczy usługodawców takich, jak Neostrada (TP SA/Orange), Livebox, UPC Chello, Aster, iPlus, Blueconnect, Vectra, Netia/Dialog. Zoptymalizujemy ustawienia modemu i przystosujemy go do ewentualnej współpracy z routerem.
  • Rozwiązywanie problemów z połączeniem - zarówno po stronie routera, jak i poszczególnych komputerów. Naprawianie połączeń LAN i Wi-Fi.
  • Konfiguracja przeglądarki WWW oraz kont pocztowych - w programach Firefox/IE/Opera/Chrome/Safari/Outlook/Thunderbird/The Bat/Windows Mail.
  • Doradztwo - w kwestii budowy domowej lub firmowej sieci. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni sprzęt i skonfigurujemy go do działania. Profesjonalnie rozdzielimy Twoje łącze internetowe na kilka komputerów.
Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Zapraszamy do zostawienia laptopa, routera lub modemu w celu dokonania właściwej diagnozy w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.