Naprawa zawiasów i obudowy laptopa

Naprawa obudowy

Obudowa jest "zbroją" chroniącą laptopa przed światem zewnętrznym. Niejednokrotnie zdarza się, że nie wytrzymuje ona zbyt dużych sił, które do niej przykładamy. Tworzywa sztuczne mają swoją określoną wytrzymałość, powyżej której łamią się i nadają się już tylko do wymiany. Na domiar złego ruchome elementy obudowy, czyli zawiasy łączące ekran z komputerem, z czasem ulegają postępującej degeneracji i zmęczeniu materiału. Jeśli Twój laptop wykazuje takie symptomy – zapraszamy do naszego serwisu!

Kontakt

Serwis laptopów OLIMP
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

tel. (71) 725-69-62

Czy uszkodzona obudowa wpływa na działanie komputera?

Oczywiście, że tak! Dotyczy to zwłaszcza zatartych lub zapieczonych zawiasów – ich siła oporu może zbyt mocno obciążać górną klapę laptopa. Często zdarza się, że obudowa ekranu po prostu pęka w wyniku powstałych naprężeń, niejednokrotnie pociągając za sobą uszkodzenie matrycy i jej elektroniki. Konieczna jest wówczas wymiana połamanych części i diagnoza zagrożonych komponentów (inwertera, tasiemki połączeniowej i płyty głównej).

Dlaczego wymiana obudowy jest skomplikowana?

Poważne uszkodzenie zawiasa w laptopie
Poważne uszkodzenie zawiasa w laptopie ASUS

Usterki mechaniczne obudowy, w tym zawiasów, są tematem niewdzięcznym z powodu słabej dostępności tychże elementów. Producenci często blokują dostęp do części zamiennych, dlatego zmuszeni jesteśmy do korzystania z rynku wtórnego, co potrafi bardzo wydłużyć czas naprawy laptopa. Autoryzowane serwisy posiadają wymienne obudowy, ale ich koszt jest absurdalnie wysoki i często przewyższający wartość rynkową komputera.

Problemów dostarczają również same podzespoły, które różnią się miedzy sobą, choć powinny być identyczne do danego modelu laptopa. Zdarza się, że trzeba zamówić trzy obudowy, by dopasować schemat budowy płyty głównej i jej podzespołów.

Przyczyną większości usterek obudowy są zawiasy, problem z nimi dotyczy wszystkich producentów (Acer, Asus, Fujitsu Siemens, Toshiba, Sony, Packard Bell, Dell). W nielicznych przypadkach uszkodzeń pomaga konserwacja, obejmująca klejenie obudowy oraz regenerację zawiasów wraz z prowadnicą matrycy.

Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Zapraszamy do zostawienia laptopa w celu dokonania właściwej diagnozy w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.