Odzyskiwanie danych z pendrive'ów

Odzyskiwanie z pendrive

Przenośne urządzenia typu pendrive, podobnie, jak dyski twarde, opierają swoje działanie o system plików. Dane, pomimo ich wykasowania, nadal pozostają w pamięci aż do chwili, kiedy nie zostaną nadpisane nowszymi plikami. W większości przypadków można je odzyskać specjalistycznym oprogramowaniem – powodzenie takiej operacji zmniejsza się w przypadku, gdy korzystaliśmy z pendrive'a po utracie danych (zobacz dlaczego).

Pendrive po zdjęciu obudowy
Typowy pendrive po zdjęciu obudowy

Inną przyczyną utraty danych jest uszkodzenie elektroniki urządzenia. W takim przypadku z odsieczą przychodzi sprzęt do sczytywania danych bezpośrednio z kości pamięci. Pomocna bywa również wymiana wadliwych komponentów na identyczne, pochodzące z bliźniaczego pendrive'a.

Kontakt

Serwis laptopów OLIMP
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

tel. (71) 725-69-62

W obu przypadkach firma OLIMP gwarantuje profesjonalne odzyskiwanie danych. Posiadamy bogate doświadczenie pozwalające na odzyskanie danych utraconych wskutek błędów logicznych i fizycznych. Nasze laboratorium jest wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia, dzięki czemu jesteśmy w stanie operować bezpośrednio na warstwie sprzętowej nośnika.

Dlaczego warto wybrać nasz serwis telefonów Samsung?

  • Oferujemy naprawy na miejscu z gwarancją zachowania danych – Twoje dane zostaną w pełni zabezpieczone.
  • Nasza oferta obejmuje szeroki wachlarz usług naprawczych, od wymiany ekranów po skomplikowane naprawy technologiczne.
  • Przed rozpoczęciem naprawy, każdy klient otrzymuje bezpłatną, szczegółową wycenę.
  • Nasi eksperci są wykwalifikowani i przygotowani do podjęcia każdego wyzwania serwisowego.

Jakie marki naprawiamy?

Naprawiamy pendrive'y wszystkich producentów – zarówno tych największych (PQI, Goodram, SanDisk, Kingston, Transcend, A-Data, Corsair, Emtec, Hama, Patriot, TDK, Verbatim), jak i zupełnie niszowych.

Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Zapraszamy do zostawienia nośnika danych w celu dokonania właściwej diagnozy w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.