Odzyskiwanie danych z pendrive'ów

Odzyskiwanie z pendrive

Przenośne urządzenia typu pendrive, podobnie, jak dyski twarde, opierają swoje działanie o system plików. Dane, pomimo ich wykasowania, nadal pozostają w pamięci aż do chwili, kiedy nie zostaną nadpisane nowszymi plikami. W większości przypadków można je odzyskać specjalistycznym oprogramowaniem – powodzenie takiej operacji zmniejsza się w przypadku, gdy korzystaliśmy z pendrive'a po utracie danych (zobacz dlaczego).

Pendrive po zdjęciu obudowy
Typowy pendrive po zdjęciu obudowy

Inną przyczyną utraty danych jest uszkodzenie elektroniki urządzenia. W takim przypadku z odsieczą przychodzi sprzęt do sczytywania danych bezpośrednio z kości pamięci. Pomocna bywa również wymiana wadliwych komponentów na identyczne, pochodzące z bliźniaczego pendrive'a.

W obu przypadkach firma OLIMP gwarantuje profesjonalne odzyskiwanie danych. Posiadamy bogate doświadczenie pozwalające na odzyskanie danych utraconych wskutek błędów logicznych i fizycznych. Nasze laboratorium jest wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia, dzięki czemu jesteśmy w stanie operować bezpośrednio na warstwie sprzętowej nośnika.

Jakie marki naprawiamy?

Naprawiamy pendrive'y wszystkich producentów – zarówno tych największych (PQI, Goodram, SanDisk, Kingston, Transcend, A-Data, Corsair, Emtec, Hama, Patriot, TDK, Verbatim), jak i zupełnie niszowych.

Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Zapraszamy do zostawienia nośnika danych w celu dokonania właściwej diagnozy w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Worcella 2 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.