Operacje na dyskach twardych

Operacje na HDD

Dysk twardy to element komputera, który wymaga utrzymywania stałego porządku. Od niego bowiem zależy w dużej mierze szybkość i stabilność pracy systemu operacyjnego.

Nasi serwisanci pomogą Ci wykonać wszelkie zaawansowane operacje na dyskach. Odpowiednio zaopiekujemy się też nośnikami uszkodzonymi logicznie lub fizycznie.

Kontakt

Serwis laptopów OLIMP
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

tel. (71) 725-69-62

Jakie usługi oferujemy?

  • Formatowanie dysków w systemach FAT, FAT32 i NTFS. Przed formatowaniem możemy zabezpieczyć wskazane dane na nośniku zewnętrznym.
  • Partycjonowanie - tworzenie i usuwanie partycji oraz zmiana ich rozmiaru bez niepotrzebnej utraty danych. Ekspresowa reorganizacja układu dysku.
  • Sprawdzanie integralności - skanowanie dysku specjalistycznym oprogramowaniem w poszukiwaniu błędów, sprawdzenie statusu SMART, wykrycie i usunięcie bad sectorów, ocena stanu dysku HDD i jego przewidywanej żywotności.
  • Kontrola antywirusowa - skanowanie dysku w poszukiwaniu wirusów i różnych odmian szkodliwego kodu. Usuwanie wirusów, także tych silnie zakorzenionych w systemie.
  • Porządkowanie dysku - usunięcie zbędnych plików tymczasowych i systemowych w celu odzyskania miejsca na dysku twardym. Posprzątanie pozostałości po aktualizacjach i odinstalowanych programach.
  • Trwałe czyszczenie dysku - ani pełne formatowanie, ani usunięcie plików z opróżnieniem kosza nie kasuje na stałe danych. Permanentne pozbycie się poufnych plików wymaga bardziej zaawansowanych działań, zgodnych ze standardami DOD/NSA/Guttman.
  • Archiwizacja danych - tworzenie kopii zapasowych na zewnętrznych dyskach twardych lub nośnikach optycznych. Doradztwo w zakresie bezpieczeństwa danych.
  • Odzyskiwanie danych - w przypadku gdy przypadkowo je usunęliśmy lub dysk twardy uległ uszkodzeniu.
Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Zapraszamy do zostawienia laptopa w celu dokonania właściwej diagnozy w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.