Operacje na dyskach twardych

Operacje na HDD

Dysk twardy to element komputera, który wymaga utrzymywania stałego porządku. Od niego bowiem zależy w dużej mierze szybkość i stabilność pracy systemu operacyjnego.

Nasi serwisanci pomogą Ci wykonać wszelkie zaawansowane operacje na dyskach. Odpowiednio zaopiekujemy się też nośnikami uszkodzonymi logicznie lub fizycznie.

Jakie usługi oferujemy?

  • Formatowanie dysków w systemach FAT, FAT32 i NTFS. Przed formatowaniem możemy zabezpieczyć wskazane dane na nośniku zewnętrznym.
  • Partycjonowanie - tworzenie i usuwanie partycji oraz zmiana ich rozmiaru bez niepotrzebnej utraty danych. Ekspresowa reorganizacja układu dysku.
  • Sprawdzanie integralności - skanowanie dysku specjalistycznym oprogramowaniem w poszukiwaniu błędów, sprawdzenie statusu SMART, wykrycie i usunięcie bad sectorów, ocena stanu dysku HDD i jego przewidywanej żywotności.
  • Kontrola antywirusowa - skanowanie dysku w poszukiwaniu wirusów i różnych odmian szkodliwego kodu. Usuwanie wirusów, także tych silnie zakorzenionych w systemie.
  • Porządkowanie dysku - usunięcie zbędnych plików tymczasowych i systemowych w celu odzyskania miejsca na dysku twardym. Posprzątanie pozostałości po aktualizacjach i odinstalowanych programach.
  • Trwałe czyszczenie dysku - ani pełne formatowanie, ani usunięcie plików z opróżnieniem kosza nie kasuje na stałe danych. Permanentne pozbycie się poufnych plików wymaga bardziej zaawansowanych działań, zgodnych ze standardami DOD/NSA/Guttman.
  • Archiwizacja danych - tworzenie kopii zapasowych na zewnętrznych dyskach twardych lub nośnikach optycznych. Doradztwo w zakresie bezpieczeństwa danych.
  • Odzyskiwanie danych - w przypadku gdy przypadkowo je usunęliśmy lub dysk twardy uległ uszkodzeniu.
Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Zapraszamy do zostawienia laptopa w celu dokonania właściwej diagnozy w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Worcella 2 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.