Serwis laptopów BenQ

Logo BenQ

Kontakt

Serwis laptopów OLIMP
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

tel. (71) 725-69-62

Dlaczego warto wybrać serwis Olimp?

  • Naprawa bezpośrednio na miejscu z gwarancją zachowania danych – zapewniamy pełne zachowanie Twoich danych.
  • Szeroki zakres usług naprawczych – od wymiany ekranów po zaawansowane naprawy technologiczne.
  • Bezpłatna wycena – otrzymujesz szczegółową wycenę przed przystąpieniem do naprawy.
  • Wykwalifikowana kadra – nasi specjaliści są gotowi na każde wyzwanie.

Firma BenQ istnieje na światowym rynku od 2001 roku. Pod tą marką sprzedawane są przede wszystkim monitory LCD, projektory, aparaty i nagrywarki DVD. Laptopy BenQ nie należą do produktów łatwo dostępnych w Polsce, pojawiają się w sklepach jedynie okazjonalnie. Obecnie wszystko wskazuje na to, że ich produkcja została zaniechana.

BenQ Joybook R55
BenQ Joybook R55

Zajmujemy się profesjonalną, pogwarancyjną naprawą laptopów firmy BenQ. Oprócz tego oferujemy odzyskiwanie danych. Serwisujemy zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt.

Oferujemy bezpłatną, dokładną diagnozę. Na naprawę dostaną Państwo od nas gwarancję. Udzielamy minimum 6 miesięcy gwarancji na naprawy sprzętowe.

Dla osób spoza Wrocławia proponujemy wysyłkę laptopa do naszego serwisu na adres "OLIMP Serwis ul. Krasińskiego 46, 50-450 Wrocław". Prosimy o przeczytanie szczegółów dotyczących procedury wysyłki.

Najczęstsze usterki

Laptopy BenQ, jak każde inne, w wyniku długotrwałego użytkowania bez konserwacji i przeglądu przegrzewają się, jednak efekty wysokiej temperatury komputera są poważniejsze, niż u innych producentów. Przy niedrożnym chłodzeniu lub zużytym wentylatorze nawet niewinna gra komputerowa może doprowadzić do uszkodzenia karty grafiki w laptopie (chipsetu graficznego wraz z ścieżkami). Objawem uszkodzonej karty grafiki często jest czarny/różowy ekran i kolorowe wzorki na matrycy.

W takich przypadkach zalecane jest czyszczenie wentylatorów, chłodzenia pasywnego, płyty głównej, wymiana chipu grafiki lub poprawa ścieżek.

Na uwagę zasługuje również gniazdo zasilania, które w wyniku dużych temperatur ulega spaleniu i wypala dziurę w laminacie płyty głównej. W ekstremalnych przypadkach tworzy ono dziurę na wylot w płycie. Uszkodzenie takie może być również przyczyną uszkodzenia mechanicznego. W obu przypadkach laptop już się nie włącza – zalecana jest wymiana gniazda zasilania i zabezpieczenie ubytków/stref uszkodzonych.

Zakres napraw

Modele laptopów BenQ, które najczęściej naprawiamy

Poniższa lista zawiera modele laptopów BenQ, które najczęściej pojawiają się w naszym serwisie. Kolejność jest alfabetyczna.

  • Seria BenQ Joybook: 5100G, A33, A51, A51E, A52, A52E, A53, P51, P51E, P52, P52EG, R55, R55E, R55EG, R55V, R56, S32, S32B, S61, S73
  • Seria BenQ Joybook Lite: U102, U121