Serwis laptopów IBM

Logo IBM

Kontakt

Serwis laptopów OLIMP
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

tel. (71) 725-69-62

IBM (ang. International Business Machines Corporation; potocznie zwany Big Blue) to jeden z pierwszych koncernów informatycznych. Jego dział notebooków i komputerów PC sprzedano w 2005 roku chińskiej firmie Lenovo.

Laptop z serii ThinkPad
Laptop ze słynnej serii ThinkPad

Zajmujemy się profesjonalną, pogwarancyjną naprawą laptopów firmy IBM. Oprócz tego oferujemy odzyskiwanie danych. Serwisujemy zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt.

Oferujemy bezpłatną, dokładną diagnozę. Udzielamy minimum 6 miesięcy gwarancji na naprawy sprzętowe.

Dla osób spoza Wrocławia proponujemy wysyłkę laptopa do naszego serwisu na adres "OLIMP Serwis ul. Krasińskiego 46, 50-450 Wrocław". Prosimy o przeczytanie szczegółów dotyczących procedury wysyłki.

Najczęstsze usterki

Dość popularną usterką wśród laptopów IBM jest przegrzewanie się procesora. Aby uniknąć problemów należy dokonać konserwacji/zmiany pasty chłodzącej i zadbać o właściwą pracę wentylatorów. Laptop w początkowej fazie usterki wolniej działa, z czasem dochodzi jednak do samoczynnego wyłączania się laptopa podczas użytkowania.

Płyta główna IBM ThinkPad
Płyta główna IBM ThinkPad

Warto wspomnieć o problemach z zasilaniem laptopa. Przyczyną usterek takich, jak: nie działanie bez baterii, nie włączanie się czy wyłączanie przy użytkowaniu jest zasilacz, w którym doszło do przepięcia, pociągający za sobą często uszkodzenie gniazda zasilania, przetwornicy lub płyty głównej. Początkowym objawem usterki jest gorący zasilacz lub ciche jego brzęczenie. Zasilacz taki koniecznie trzeba wymienić na nowy, oryginalny, o dokładnie takich samych parametrach. Nie należy kupować zasilacza uniwersalnego “adapter for notebook” z przełącznikiem napięć! Zasilacze te są tanie w porównaniu do oryginalnych, ale za to wyjątkowo niebezpieczne – powodują spalenie płyt głównych laptopów. Naprawę starego zasilacza stanowczo odradzamy. Różnica napięć zasilacza "naprawionego" może być mordercza dla płyty głównej i spowodować przegrzanie układów elektronicznych. W takim wypadku konieczne jest przygotowanie około 1500 zł – 2500 zł na nową płytę z autoryzowanego serwisu IBM.

Zakres napraw

Laptopy IBM, które trafiły do naszego serwisu

Poniżej wygenerowaliśmy listę modeli laptopów IBM, które dotąd pojawiły się w naszym serwisie. Niektóre z nich sygnowane są podwójnym logiem IBM i Lenovo.

  • Seria ThinkPad: 390, 600, A21m, Edge 0578, G40, R40, R50E, R51, R51e, R60, T20, T22, T23, T30, T40, T41, T42, T43, T60, T60P, X31, X40