Naprawa uszkodzonych gniazd w laptopie

Naprawa gniazda

Zewnętrzne gniazda USB, LAN, VGA, DVI, Jack, SD, HDMI, RJ11 nie mają w laptopach łatwego życia. Są szczególnie narażone na szarpnięcia za kable, zalania i czynniki atmosferyczne. Oto nasza oferta obejmująca wymianę wszystkich dowolnych rodzajów gniazd na nowe, w 100% sprawne.

Co może stać się z gniazdem?

  • Może uszkodzić się mechanicznie – wskutek zmęczenia materiału (zwłaszcza jeśli kilka razy dziennie podłączamy do naszego laptopa słuchawki lub pendrive'y) lub gwałtownych ruchów (zdarzają się przypadki, w których fragment wtyczki odłamuje się i pozostaje w gnieździe, powodując zwarcie...).
  • Może ulec korozji – zewnętrzna część gniazda jest zazwyczaj dobrze zabezpieczona przed korozją, jednakże w przypadku zalania ciecz może dostać się głębiej, do elektroniki sterującej. Tam zjawiska elektrochemiczne powodują powolną degenerację płytki drukowanej, aż do jej całkowitego uszkodzenia.
  • Może stracić połączenie z płytą główną – uszkodzone zostają wówczas styki w miejscu, gdzie wyprowadzenia gniazda łączą się z elektroniką komputera. Czasem skutkuje to przerywaniem pracy gniazda (czyli np. chwilową utratą połączenia z urządzeniem USB).
  • Może nie działać wskutek awarii mostka – w skrajnych przypadkach wymagana jest naprawa płyty głównej, a konkretnie chipsetu mostka.
  • Może mieć wadliwe sterowniki – nie powinniśmy bowiem wykluczać awarii oprogramowania zwłaszcza, gdy gniazdo z zewnątrz wygląda na nienaruszone.
Gniazda na płycie głównej laptopa Apple Macbook
Gniazda na płycie głównej laptopa Apple MacBook. Nawet w najdroższych komputerach ulegają one stopniowemu zużyciu.

Jak wygląda naprawa gniazda?

Pierwszy krok to dokładna (i bezpłatna) diagnoza. Na tym etapie sprawdzamy, czy źródłem awarii jest samo gniazdo, płyta główna, czy też może oprogramowanie i systemowe sterowniki. Następnie przedstawiamy Klientowi konkretną wycenę i czekamy o decyzję o kontynuacji naprawy lub wycofaniu sprzętu z serwisu (bez dodatkowych opłat). Sama usługa serwisowa to w większości przypadków wymiana gniazda na nowe, przy użyciu naszej bogatej bazy części zamiennych.

Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Zapraszamy do zostawienia laptopa w celu dokonania właściwej diagnozy w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Worcella 2 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.