Głośne działanie laptopa

Naprawa chłodzenia

Zapraszamy do skorzystania z naszej diagnozy online, która udziela orientacyjnych informacji o tym, co może być przyczyną problemów z Twoim komputerem. Poniżej opisujemy problemy związane z głośnym działaniem laptopa.

Spis treści

  1. Wentylator laptopa działa za głośno
  2. Wentylator wydaje dziwne dźwięki
  3. Dysk twardy wydaje dziwne dźwięki

 Wentylator laptopa działa za głośno

Wielu użytkowników komputerów narzeka na głośne, irytujące wentylatory. Hałaśliwa praca często wiąże się z uszkodzeniem lub zużyciem układu chłodzenia. Problemem może być też zalegający wewnątrz obudowy kurz - wentylator działa coraz szybciej i głośniej, żeby skompensować niedrożność kanałów powietrznych.

Sugerowane działania: pełna konserwacja laptopa, naprawa układu chłodzenia.

 Wentylator wydaje dziwne dźwięki

Jeśli z obudowy laptopa dochodzi stukanie, warczenie lub inny nietypowy odgłos, prawdopodobnie doszło do uszkodzenia lub znacznego zanieczyszczenia wentylatora. Sposób rozwiązania tego problemu zależy od skali uszkodzeń i rodzaju laptopa.

Sugerowane działania: pełna konserwacja laptopa, naprawa układu chłodzenia.

 Dysk twardy wydaje dziwne dźwięki

Często zdarza się, że dysk twardy pracuje głośno i wydaje dziwne odgłosy (zwłaszcza stukanie w chwilach większego obciążenia). Najczęściej takie zachowanie związane jest z jego mechanicznym uszkodzeniem (jedyną opłacalną opcją pozostaje wówczas wymiana na nowy). Rzadziej głośność dysku jest następstwem jego wysokich parametrów.

Sugerowane działania: wymiana dysku.

Uwaga!

Pamiętaj, że diagnoza online dostarcza tylko orientacyjnych informacji! Nic nie zastąpi fizycznej wizyty w serwisie z uszkodzonym sprzętem. Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Worcella 2 we Wrocławiu, bezpłatnie zdiagnozujemy Twój komputer i przedstawimy konkretny kosztorys do zaakceptowania.

Nasz telefon kontaktowy to (71) 725-69-62.