Powolne działanie komputera

Optymalizacja komputera

Zapraszamy do skorzystania z naszej diagnozy online, która udziela orientacyjnych informacji o tym, co może być przyczyną problemów z Twoim komputerem. Poniżej opisujemy problemy związane z powolnym działaniem laptopa.

Spis treści

  1. Programy i system Windows działają bardzo powoli
  2. Połączenie internetowe jest powolne
  3. Kopiowanie danych z pendrive trwa zbyt długo
  4. System Windows zbyt długo się uruchamia

 Programy i system Windows działają bardzo powoli

Windows wraz z upływem czasu ma tendencję do utraty szybkości działania i coraz "cięższego" ładowania systemu oraz zawartych w nim aplikacji. W większości przypadków zalecanym działaniem jest zainstalowanie Windows od nowa. Można również podjąć próbę optymalizacji, nie przywróci ona jednak pełni wydajności. Rzadziej można spotkać się z uszkodzeniami sprzętowymi, które powodują spowolnienie komputera lub problemy z jego prawidłowym działaniem.

Sugerowane działania: reinstalacja Windows, optymalizacja Windows.

 Połączenie internetowe jest powolne

W większości przypadków winę ponoszą tu czynniki od nas niezależne, czyli dostawca Internetu i jego infrastruktura. Rzadziej występują problemy z konfiguracją sieci takie, jak interferencje między sieciami Wi-Fi lub nadmierne obciążenie przez sieci Peer2Peer.

Sugerowane działania: konfiguracja połączenia sieciowego.

 Kopiowanie danych z pendrive trwa zbyt długo

Jeśli system Windows przy podłączaniu pendrive lub karty pamięci wyświetla komunikat "to urządzenie może działać szybciej", prawdopodobnie występuje problem z kontrolerem USB 3.0/2.0. Twój laptop pracuje wówczas w znacznie wolniejszym trybie USB 1.1.

Sugerowane działania: wymiana kontrolera USB.

 System Windows zbyt długo się uruchamia

Procedura uruchamiania Windows na słabszych komputerach potrafi trwać nawet kilka minut. Rozwiązaniem tego problemu może być modernizacja sprzętu, reinstalacja Windows lub optymalizacja procesów i usług startujących wraz z systemem.

Sugerowane działania: reinstalacja Windows, optymalizacja autostartu.

Uwaga!

Pamiętaj, że diagnoza online dostarcza tylko orientacyjnych informacji! Nic nie zastąpi fizycznej wizyty w serwisie z uszkodzonym sprzętem. Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Worcella 2 we Wrocławiu, bezpłatnie zdiagnozujemy Twój komputer i przedstawimy konkretny kosztorys do zaakceptowania.

Nasz telefon kontaktowy to (71) 725-69-62.