Problem z baterią

Problemy z baterią

Zapraszamy do skorzystania z naszej diagnozy online, która udziela orientacyjnych informacji o tym, co może być przyczyną problemów z Twoim komputerem. Poniżej opisujemy problemy związane z baterią laptopa.

Spis treści

  1. Bateria działa krócej, niż kiedyś
  2. Bateria się nie ładuje
  3. Wskaźnik baterii w Windows działa nieprawidłowo

 Bateria działa krócej, niż kiedyś

Bateria jest elementem komputera, który ulega stosunkowo szybkiemu zużyciu. W większości dla własnej wygody użytkujemy ją nieprawidłowo, co po dłuższym czasie prowadzi do znacznego obniżenia żywotności ogniw. Rozwiązaniem jest wymiana baterii na nową, najlepiej oryginalną. Regeneracja zużytej baterii jest możliwa, ale w większości przypadków nieopłacalna. Powodem krótkiego działania na baterii może być również mocno obciążony system Windows, który z czasem staje się coraz bardziej zaśmiecony. Wirusy, niewłaściwe ustawienia sterowników lub programy wykorzystujące w tle moc obliczeniową procesora potrafią w mig wydrenować nawet najpojemniejsze ogniwa. Zobacz 6 porad jak przedłużyć żywotność baterii.

Sugerowane działania: wymiana baterii.

 Bateria się nie ładuje

Dość oczywistym powodem problemów z ładowaniem baterii jest jej uszkodzenie lub zużycie. Jeśli bateria jest sprawna, należy zwrócić uwagę na stan zasilacza, gniazda zasilania i modułu zasilania na płycie głównej.

Sugerowane działania: wymiana baterii, wymiana zasilacza, naprawa gniazda zasilania, naprawa płyty głównej.

 Wskaźnik baterii w Windows działa nieprawidłowo

Jeżeli wskaźnik baterii w Windows rozmija się z rzeczywistym stanem jej naładowania (np. laptop traci zasilanie przy poziomie 20%), prawdopodobnie występuje problem z elektroniką baterii lub z nieoryginalnymi ogniwami. Należy podjąć próbę uformowania baterii i sprawdzić stan jej zużycia.

Sugerowane działania: sprawdzenie stanu baterii.

Uwaga!

Pamiętaj, że diagnoza online dostarcza tylko orientacyjnych informacji! Nic nie zastąpi fizycznej wizyty w serwisie z uszkodzonym sprzętem. Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu, bezpłatnie zdiagnozujemy Twój komputer i przedstawimy konkretny kosztorys do zaakceptowania.

Nasz telefon kontaktowy to (71) 725-69-62.