Problem z dźwiękiem

Naprawa problemów z dźwiękiem

Zapraszamy do skorzystania z naszej diagnozy online, która udziela orientacyjnych informacji o tym, co może być przyczyną problemów z Twoim komputerem. Poniżej opisujemy problemy z tym związane i dowiesz się jak przebiega naprawa dźwięku w laptopie.

Kontakt

Nasz serwis we Wrocławiu oferuje bezpłatną diagnozę problemów z laptopami.

Serwis laptopów OLIMP
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

tel. (71) 725-69-62

Spis treści

  1. Problem z podłączeniem głośników lub słuchawek
  2. Problem z podłączeniem mikrofonu
  3. Nie działają wbudowane głośniki laptopa
  4. W ogóle nie słychać dźwięku
  5. Dźwięk jest zniekształcony
  6. Dźwięk jest za cichy

 Problem z podłączeniem głośników lub słuchawek

Na początku należy sprawdzić kondycję gniazda Jack i obsługującego go kontrolera. Jeśli działa ono poprawnie, problem może leżeć po stronie samych głośników lub ustawień karty dźwiękowej.

Sugerowane działania: konfiguracja sterowników, naprawa gniazda Jack.

 Problem z podłączeniem mikrofonu

Należy sprawdzić kondycję gniazda Jack (line in/mic) i obsługującego go kontrolera. Następny krok to skontrolowanie ustawień urządzeń nagrywających w systemie Windows oraz przetestowanie mikrofonu na innym komputerze.

Sugerowane działania: konfiguracja sterowników, naprawa gniazda Jack.

 Nie działają wbudowane głośniki laptopa

Problem może dotyczyć uszkodzenia głośników (można je wymienić na nowe), tasiemki łączącej głośniki z płytą główną lub samej płyty głównej. Sposób naprawy różni się w zależności od źródła problemu.

Sugerowane działania: wymiana głośników.

 W ogóle nie słychać dźwięku

Powodów może być kilka - po pierwsze zawinić mogą ustawienia sterowników karty dźwiękowej, po drugie uszkodzeniu mogą ulec głośniki, po trzecie gniazdo Jack może przestać działać wskutek zmęczenia materiału. W bardziej ekstremalnych przypadkach problem dotyczy karty dźwiękowej, zlokalizowanej na płycie głównej laptopa.

Sugerowane działania: naprawa gniazda Jack, naprawa płyty głównej.

 Dźwięk jest zniekształcony

Zniekształcenia dźwięku mogą powstać w wielu miejscach: na etapie przetwarzania przez sterowniki (poprzez różnego rodzaju efekty), na kablu łączącym zewnętrzną kartę dźwiękową USB z laptopem, na gnieździe Jack i w samych głośnikach. Dodatkowo warto sprawdzić uziemienie w gniazdku elektrycznym i stan potencjometrów głośników.

Sugerowane działania: naprawa gniazda Jack, konfiguracja sterowników.

 Dźwięk jest za cichy

Podobnie, jak w przypadku zniekształceń dźwięku, zbyt mała głośność może mieć wiele źródeł. W pierwszej kolejności sugerujemy sprawdzenie działania samych głośników, w drugiej - zaawansowane ustawienia głośności Windows.

Sugerowane działania: konfiguracja sterowników.

Uwaga!

Pamiętaj, że diagnoza online dostarcza tylko orientacyjnych informacji! Nic nie zastąpi fizycznej wizyty w serwisie z uszkodzonym sprzętem. Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu, bezpłatnie zdiagnozujemy Twój komputer i przedstawimy konkretny kosztorys do zaakceptowania.

Nasz telefon kontaktowy to (71) 725-69-62.