Problem z klawiaturą

Naprawa klawiatury

Zapraszamy do skorzystania z naszej diagnozy online, która udziela orientacyjnych informacji o tym, co może być przyczyną problemów z Twoim komputerem. Poniżej opisujemy problemy związane z klawiaturą laptopa.

Spis treści

  1. Z klawiatury wypadł klawisz
  2. Nastąpiło mechaniczne uszkodzenie klawiatury
  3. Litery na klawiszach są wytarte
  4. Klawiatura została zalana płynem
  5. Na ekranie pojawiają się zupełnie inne znaki, niż te wciśnięte na klawiaturze
  6. Klawiatura w ogóle nie działa

 Z klawiatury wypadł klawisz

Na pierwszy rzut oka klawisze trzymają się mocno na swoim miejscu, jednakże w sytuacjach kryzysowych potrafią to miejsce opuścić. Dzieje się tak szczególnie, gdy wyjmujemy je na siłę przy próbie czyszczenia klawiatury. W większości przypadków klawisz można włożyć z powrotem (o ile nie doszło do złamania lub jeśli go nie zgubiliśmy). Niekiedy jednak trzeba wymienić całą klawiaturę na nową.

Sugerowane działania: naprawa lub wymiana klawiatury.

 Nastąpiło mechaniczne uszkodzenie klawiatury

Klawiatura należy do komponentów bardzo wrażliwych, zbyt duża siła działająca na jej powierzchnię może doprowadzić do permanentnych uszkodzeń, w przypadku których jedyną opcją jest wymiana klawiatury na nową, w pełni sprawną. Regeneracja uszkodzonej klawiatury jest nieopłacalna, przy stosunkowo niskiej cenie elementów zamiennych.

Sugerowane działania: wymiana klawiatury.

 Litery na klawiszach są wytarte

Jeśli często korzystasz z klawiatury w laptopie, z pewnością zauważasz już pierwsze symptomy przetarcia się liter na poszczególnych klawiszach. Można tu próbować wymieniać pojedyncze klawisze na nowe (oczywiście w miarę dostępności zastępczych klawiatur), najbardziej sensowną opcją jest jednak wstawienie nowej klawiatury zamiast starej, zużytej.

Sugerowane działania: naprawa lub wymiana klawiatury.

 Klawiatura została zalana płynem

Zalanie laptopa niemal zawsze kończy się uszkodzeniem klawiatury, naturalną koleją rzeczy płyn wdziera się między klawisze i przechodzi dalej, wgłąb komputera. W większości przypadków konieczna jest wymiana klawiatury na nową (zwłaszcza, gdy nastąpiło zwarcie lub płyn spowodował zlepienie klawiszy).

Sugerowane działania: naprawa laptopa po zalaniu.

 Na ekranie pojawiają się zupełnie inne znaki, niż te wciśnięte na klawiaturze

Gdy wciskasz dany klawisz, a na ekranie otrzymujesz zupełnie inny, niechciany znak - powodem takiego zachowania może być wirus komputerowy, który zmienił sposób działania klawiatury. Pamiętaj, że jeśli Twój laptop działa w podejrzany sposób, jego bezpieczeństwo jest prawdopodobnie naruszone przez jeden z internetowych robaków. Problem z klawiaturą może również dotyczyć niewłaściwego języka wprowadzanego tekstu ustawionego w systemie Windows. Zwróć uwagę na dolną część ekranu i upewnij się, że Twoim bieżącym układem klawiatury jest "Polski, programisty".

Sugerowane działania: usunięcie wirusów, konfiguracja systemu, naprawa lub wymiana klawiatury.

 Klawiatura w ogóle nie działa

Trudno tutaj dokonać trafnej diagnozy poza serwisem - być może uszkodzona jest płyta główna, sama klawiatura lub system Windows (poprzez niewłaściwe sterowniki lub szkodliwe oprogramowanie).

Sugerowane działania: konfiguracja systemu, naprawa lub wymiana klawiatury.

Uwaga!

Pamiętaj, że diagnoza online dostarcza tylko orientacyjnych informacji! Nic nie zastąpi fizycznej wizyty w serwisie z uszkodzonym sprzętem. Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Worcella 2 we Wrocławiu, bezpłatnie zdiagnozujemy Twój komputer i przedstawimy konkretny kosztorys do zaakceptowania.

Nasz telefon kontaktowy to (71) 725-69-62.