Problem z klawiaturą

Naprawa klawiatury

Zapraszamy do skorzystania z naszej diagnozy online, która udziela orientacyjnych informacji o tym, co może być przyczyną problemów z Twoim komputerem. Poniżej opisujemy problemy związane z klawiaturą laptopa.

Spis treści

  1. Z klawiatury wypadł klawisz
  2. Nastąpiło mechaniczne uszkodzenie klawiatury
  3. Litery na klawiszach są wytarte
  4. Klawiatura została zalana płynem
  5. Na ekranie pojawiają się zupełnie inne znaki, niż te wciśnięte na klawiaturze
  6. Klawiatura w ogóle nie działa

 Z klawiatury wypadł klawisz

Na pierwszy rzut oka klawisze trzymają się mocno na swoim miejscu, jednakże w sytuacjach kryzysowych potrafią to miejsce opuścić. Dzieje się tak szczególnie, gdy wyjmujemy je na siłę przy próbie czyszczenia klawiatury. W większości przypadków klawisz można włożyć z powrotem (o ile nie doszło do złamania lub jeśli go nie zgubiliśmy). W przypadku uszkodzenia mechanizmu klawisza lub zgubienia elementu klawisz można zakupić w serwisie http://allegro.pl i zamontować we własnym zakresie lub za niewielką opłata korzystając z usług serwisu. Niekiedy jednak trzeba wymienić całą klawiaturę na nową.

Sugerowane działania: naprawa lub wymiana klawiatury.

 Nastąpiło mechaniczne uszkodzenie klawiatury

Klawiatura należy do komponentów bardzo wrażliwych, zbyt duża siła działająca na jej powierzchnię może doprowadzić do permanentnych uszkodzeń, w przypadku których jedyną opcją jest wymiana klawiatury na nową, w pełni sprawną. Aktualnie większość klawiatur laptopowych jest montowana za pomocą nitów do obudowy od strony wewnętrznej laptopa, wymiana jest jak najbardziej możliwa jednak dosyć wymagająca., średni koszt usługi wymiany klawiatury wyspowej to 150zł plus cena klawiatury W serwisach nie praktykuje się regeneracji klawiatur poza ewentualnym myciem w przypadku zalania.

Sugerowane działania: wymiana klawiatury.

 Litery na klawiszach są wytarte

Jeśli często korzystasz z klawiatury w laptopie, z pewnością zauważasz już pierwsze symptomy przetarcia się liter na poszczególnych klawiszach. Można tu próbować wymieniać pojedyncze klawisze na nowe (oczywiście w miarę dostępności zastępczych klawiatur), najbardziej sensowną opcją jest jednak wstawienie nowej klawiatury zamiast starej, zużytej. Istnieje również możliwość zakupu naklejek ze znakami w dużo niższej cenie niż wymiana klawiatury na nową.

Sugerowane działania: naprawa lub wymiana klawiatury.

 Klawiatura została zalana płynem

Zalanie laptopa niemal zawsze kończy się uszkodzeniem klawiatury, naturalną koleją rzeczy płyn wdziera się między klawisze i przechodzi dalej, wgłąb komputera. W większości przypadków konieczna jest wymiana klawiatury na nową (zwłaszcza, gdy nastąpiło zwarcie lub płyn spowodował zlepienie klawiszy). W serwisie zanim stwierdzimy uszkodzenie klawiatury i konieczność wymiany podejmujemy się jej czyszczenia, koszt na poziomie 50zł, jednak pełny sukces nie jest w tym wypadku gwarantowany. W większości sytuacji zalecamy jednak wykonanie pełnej konserwacji po zalaniu w cenie 200-300zł w celu zabezpieczenia postępującej korozji płyty głównej.

Sugerowane działania: naprawa laptopa po zalaniu.

 Na ekranie pojawiają się zupełnie inne znaki, niż te wciśnięte na klawiaturze

Gdy wciskasz dany klawisz a na ekranie otrzymujesz zupełnie inny, niechciany znak - powodem takiego zachowania jest zazwyczaj uszkodzenie lub zwarcie połączeń w klawiaturze na skutek pęknięcia zafoliowanych ścieżek, które znajdują się we wnętrzu klawiatury lub zalania klawiatury, świeżego lub odległego w czasie. W przypadku zalania możemy spróbować umyć naprawić klawiaturę, koszt na poziomie 50zł, jednak skuteczność takiej usługi nie jest gwarantowana. W większości sytuacji zalecamy jednak wykonanie pełnej konserwacji po zalaniu w cenie 200-300zł w celu zabezpieczenia postępującej korozji płyty głównej.

Sugerowane działania: usunięcie wirusów, konfiguracja systemu, naprawa lub wymiana klawiatury.

 Klawiatura w ogóle nie działa

Trudno tutaj dokonać trafnej diagnozy poza serwisem - być może uszkodzona jest płyta główna, sama klawiatura lub system Windows (konflikt sterowników/oprogramowania). Istnieje również niewielkie prawdopodobieństwo, ze poluzowała się taśma łącząca klawiaturę z płytą główną.

Sugerowane działania: konfiguracja systemu, naprawa lub wymiana klawiatury.

Uwaga!

Pamiętaj, że diagnoza online dostarcza tylko orientacyjnych informacji! Nic nie zastąpi fizycznej wizyty w serwisie z uszkodzonym sprzętem. Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu, bezpłatnie zdiagnozujemy Twój komputer i przedstawimy konkretny kosztorys do zaakceptowania.

Nasz telefon kontaktowy to (71) 725-69-62.