Problem z uszkodzoną obudową

Zepsuta obudowa laptopa

Spis treści

  1. Złamany zawias klapy laptopa
  2. Ciężkie działanie zawiasów
  3. Uszkodzona górna klapa obudowy
  4. Uszkodzenie gniazd rozszerzeń

 Złamany zawias klapy laptopa

Złamany zawias nadaje się już tylko do wymiany, trudno bowiem naprawić ruchomą część, narażoną na działanie dużych sił i naprężeń. Należy mieć świadomość, że uszkodzenie zawiasu może pociągnąć za sobą połamanie obudowy lub nawet matrycy LCD.

Sugerowane działania: wymiana zawiasu i obudowy.

 Ciężkie działanie zawiasów

Jeśli zawiasy górnej klapy chodzą zbyt ciężko - mogą łatwo ulec złamaniu i uszkodzić przy okazji obudowę lub ekran. Nie zwlekaj z ich konserwacją, dość łatwa operacja nasmarowania części ruchomych zawiasu znacznie przedłuży życie Twojego laptopa.

Sugerowane działania: konserwacja zawiasów.

 Uszkodzona górna klapa obudowy

Uszkodzenie górnej klapy następuje najczęściej pod wpływem działania dużej siły (w wyniku upadku/przygniecenia), pociąga za sobą niejednokrotnie poważne uszkodzenie elementów ekranu, a zwłaszcza matrycy LCD.

Sugerowane działania: wymiana obudowy, naprawa matrycy.

 Uszkodzenie gniazd rozszerzeń

Gniazda USB, VGA, DVI, HDMI, LAN, SD/MMC bywają używane bardzo intensywnie, co powoduje zmęczenie materiału i coraz większą degenerację elektrycznych połączeń. Na szczęście możliwa jest ich wymiana na nowe, w pełni sprawne.

Sugerowane działania: wymiana gniazda.

Uwaga!

Pamiętaj, że diagnoza online dostarcza tylko orientacyjnych informacji! Nic nie zastąpi fizycznej wizyty w serwisie z uszkodzonym sprzętem. Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu, bezpłatnie zdiagnozujemy Twój komputer i przedstawimy konkretny kosztorys do zaakceptowania.

Nasz telefon kontaktowy to (71) 725-69-62.