Mój laptop nie działa, co robić?

Pomocy!

Twój laptop odmówił właśnie posłuszeństwa? Nie panikuj! Przede wszystkim zastosuj się do kilku następujących porad. Mogą one przyczynić się do uratowania sprzętu lub zawartych na nim danych.

 Laptop został zalany
W przypadku zalania jak najszybciej odchyl maksymalnie do tyłu ekran i odwróć laptopa do góry nogami. Natychmiast odłącz sprzęt od prądu i wyjmij baterię. Pozostaw komputer w tej pozycji na kilka godzin, a następnie zanieś go do serwisu. Pod żadnym pozorem nie włączaj zasilania! Więcej informacji znajdziesz w tym artykule.
 Z dysku zginęły ważne pliki
Po utracie ważnych danych po prostu wyłącz jak najszybciej komputer (wyciągnij wtyczkę lub wyjmij baterię), a przede wszystkim zadbaj o to, aby na nośniku nie zostały zapisane żadne nowe informacje! Skąd ten pośpiech? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, poczytaj o logicznych uszkodzeniach nośników danych.
 Laptop nie chce się włączyć
Zazwyczaj można wskazać wiele przyczyn takiego stanu rzeczy. Nie biegnij od razu po nowy zasilacz (albo komputer ☺). Przynieś zepsutego notebooka do naszego serwisu, za darmo zdiagnozujemy źródło problemu.
 Laptop wyłącza się lub restartuje w losowych momentach
Świadczy to zazwyczaj o problemach z przegrzewaniem się komponentów elektronicznych. Co prawda odpowiednie zabezpieczenia odcinają w krytycznych temperaturach dopływ prądu, ale... chyba nie chcesz, aby Twój laptop rozgrzewał się do 100 stopni. W takich przypadkach zalecamy staranną konserwację.
 Problem z moim laptopem nie został wymieniony powyżej
Zajrzyj do bardziej szczegółowego działu diagnozy online. Lub po prostu zadzwoń do nas!

Inny problem?

Jeśli masz jakikolwiek inny problem ze sprzętem – zapraszamy do naszego serwisu komputerowego. Nie obawiaj się o wysokość rachunku, przed rozpoczęciem naprawy bezpłatnie zdiagnozujemy laptop i przedstawimy Ci kosztorys do akceptacji.

  Chcę skorzystać z serwisu

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, otrzymasz minimum 6 miesięcy gwarancji (za wyjątkiem zalań, gdzie okres gwarancji ustalany jest indywidualnie).