Konfiguracja i optymalizacja Windows

Optymalizacja systemu

System Windows jest bardzo prosty w obsłudze, jednakże istnieje grupa problemów, których rozwiązanie wymaga zaawansowanych umiejętności i doświadczenia. Funkcjonowanie systemu może zostać zakłócone przez konflikty sprzętowe lub spowolnione poprzez zainstalowanie wadliwego oprogramowania. We wszystkich tych przypadkach pomożemy Ci przywrócić Windows do optymalnego stanu.

Kontakt

Serwis laptopów OLIMP
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

tel. (71) 725-69-62

Konfiguracja Windows

W ramach konfiguracji systemu rozwiążemy problemy ze sterownikami, przeprowadzimy aktualizację komponentów Windows oraz zainstalujemy dostarczone przez Ciebie legalne oprogramowanie (odtwarzacze, przeglądarki, archiwizatory, kodeki, antywirusy, programy biurowe typu OpenOffice). Najczęściej spotykane u naszych Klientów są konflikty sterowników, infekcje komputerowymi wirusami i trojanami, wadliwie działające połączenia internetowe oraz brak dźwięku w aplikacjach multimedialnych i komunikatorach typu Skype.

Menedżer urządeń w Windows
Menedżer urządzeń w systemie Windows 10

Szczególnie polecamy usługę konfiguracji w przypadku używania droższych dysków SSD. Bez odpowiedniego przygotowania systemu taki dysk może nigdy nie rozwinąć skrzydeł. Specyficzna metoda działania technologii SSD sprawia, że Windows wykonuje mnóstwo niepotrzebnych czynności, które zajmują cenną moc obliczeniową i zużywają niepotrzebnie nośnik.

Optymalizacja Windows

Przyspieszanie komputera to nie tylko wymiana sprzętu na nowy. Odpowiednio skonfigurowany Windows może zaskoczyć swoją prędkością nawet na starym pececie! Usługa optymalizacji polega na dokładnym przeanalizowaniu komponentów zainstalowanych w komputerze i dopasowaniu do nich odpowiedniej konfiguracji systemu i BIOSu/UEFI. Dzięki temu osiągniesz maksimum wydajności przy minimalnej cenie.

Oczywiście można połączyć optymalizację z wymianą elementów komputera na szybsze odpowiedniki. Jest to opcja droższa, ale wielokrotnie skuteczniejsza.

Gdy system uległ już znacznej "dewastacji", najbezpieczniejszą opcją jest jego reinstalacja z zachowaniem danych użytkownika.