Usuwanie haseł w laptopach i tabletach.

Usuwanie haseł

Hasła stanowią bardzo ważny element komputerowego bezpieczeństwa, ich charakterystyczną cechą jest jednak nagłe "wypadanie" z naszej pamięci. Na szczęście część haseł (zwłaszcza tych chroniących BIOS, dysk twardy i security card) można usunąć. Dzięki wiedzy, jaką posiadamy potrafimy zrobić to bez większych problemów.

Kontakt

Serwis laptopów OLIMP
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

tel. (71) 725-69-62

Usuwamy również zabezpieczenie TPM (Trusted Platform Module) oraz ograniczenia nakładane przez czytniki linii papilarnych.

Co z hasłami założonymi na dysk twardy?

  • Hasła dysków twardych nie są zapisywane w sektorach dysku, dlatego usunięcie takiego hasła jest praktycznie niemożliwe przy zastosowaniu software'u.
  • Zablokowanie dysku może powstać poprzez założenie blokady przez użytkownika, jak również przypadkowo. Bardzo często hasła zakładane w BIOS-ie powodują również blokadę dysku, co w rezultacie przy próbie przełożenia do innego laptopa blokuje taki dysk.
  • Dysk z hasłem nadaje się jedynie do wyczyszczenia. Operację taką można wykonać bezinwazyjnie, dzięki czemu jest w 100% bezpieczna dla dysku. Dane niestety giną bezpowrotnie.
  • Nasze laboratorium odzyskiwania danych może spróbować złamać hasło dysku – z uwagi na stopień skomplikowania tej operacji, cena jest negocjowalna i traktowana indywidualnie

Co z hasłem do poczty lub Facebooka?

Jeśli zgubiłeś hasło do któregoś z internetowych serwisów, spróbuj skorzystać z opcji jego odzyskiwania. Otrzymasz wówczas na adres e-mail nowe dane do logowania. Jeśli nie jest to możliwe – spróbuj odnaleźć zapisane hasło w ustawieniach przeglądarki internetowej. Zaznaczamy jednocześnie, że próby uzyskiwania cudzych haseł są nielegalne!

Zapomniane hasło lub wzór w tablecie z systemem Android.

W tym wypadku nawet jeśli nie zależy ci na danych z tabletu (dokumentach i zdjęciach), wyzerowanie urządzenia w większości przypadków nie usunie hasła. Po ponownej instalacji systemu Android, zostaniesz poproszony kolejny raz o podanie danych do logowania, nic jednak straconego ponieważ jesteśmy w stanie usunąć takie zabezpieczenia, do skorzystania z usługi powinieneś posiadać przy sobie dowód zakupu urządzenia.

Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Zapraszamy do zostawienia laptopa w celu usunięcia hasła w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.