Naprawa lub wymiana wentylatora/chłodzenia w laptopie

Naprawa chłodzenia

Oferujemy profesjonalną naprawę i regenerację układu chłodzenia w laptopach wszystkich marek. Usługa obejmuje zarówno chłodzenie pasywne – radiatory i heatpipe'y, jak i aktywne – wentylatory. W ramach naprawy wymieniamy zasilanie, oczyszczamy cały układ z osadów i kurzu oraz smarujemy elementy mechaniczne. W skrajnych przypadkach wymieniamy cały układ chłodzenia na nowy. Przeciętny koszt wymiany wentylatora mieści się w przedziale 150-500zł, pełna konserwacja układu chłodzenia, która zawiera w sobie naprawę wentylatora z 6-miesięczną gwarancją wynosi najczęściej 250-350zł.

Kontakt

Serwis laptopów OLIMP
ul. Krasińskiego 46
50-450 Wrocław

tel. (71) 725-69-62

W jakiej sytuacji konieczna jest wymiana lub naprawa?

Połamany wentylator
Wentylator z połamanymi łopatami. Takie uszkodzenie objawia się zwykle dziwnymi dźwiękami dochodzącymi z obudowy.

Szczególnie zalecamy nasze usługi w sytuacjach, gdy:

  • wentylator nie działa – nie słychać go pomimo dużego obciążenia systemu, oznacza to najczęściej, że po prostu się zatrzymał na skutek zgromadzonych w nim zabrudzeń, skumulowanego kurzu. 
  • wentylator jest głośny, hałasuje, buczy lub brzęczy, oznacza to najczęściej, że do łopatek wentylatora przykleił się kurz i niepokojący dźwięk powstaje na skutek utraty wyważenia wentylatora. Czasami przyczyną dziwnych dźwięków może być zła praca łożyska wentylatora.
  • z obudowy dochodzą dziwne dźwięki, wskazujące na połamanie łopatek wiatraka (konieczna wymiana).
  • słychać ocieranie wentylatora, najprawdopodobniej na skutek drobnej deformacji czy przesunięcia obudowy wentylatora albo elementów w komputerze.
  • laptop restartuje się w nieoczekiwanych momentach (najczęściej podczas oglądania filmu, używania programu graficznego lub grania w grę), wysoka temperatura pracy powoduje nieprawidłową pracę procesora i innych istotnych układów.
  • laptop przegrzewa się, jego obudowa ma wysoką temperaturę, komputer jest cieplejszy niż zwykle
  • programy i gry spowalniają podczas pracy, dotyczy to szczególnie pracy pod obciążeniem, w grach albo programach, jeśli Twój laptop zwalnia w trudniejszych warunkach oznacza to, że dochodzi do throttlingu, czyli awaryjnego skręcania (zmniejszania) zegarów w komputerze, jest celowo spowalniany żeby utrzymać akceptowalną temperaturę.
  • laptop wyłącza się całkowicie podczas pracy, oznacza to najczęściej że zabezpieczenie na płycie głównej działa i wymusza zakończenie pracy komputera ze względu na wysoką temperaturę.

Posiadacze laptopów mogą często zauważyć, że ich wentylator działa nieprawidłowo. Dobra praca wentylatora jest istotna dla utrzymania odpowiedniej temperatury wewnątrz urządzenia. Należy pamiętać, że zignorowanie problemów z wentylatorem może skutkować poważniejszymi uszkodzeniami, takimi jak przegrzanie komponentów układu przetwornicy, procesora, mostka czy karta graficznej. Nie lekceważ tych symptomów, by utrzymać sprawność laptopa. Regularne czyszczenie i serwisowanie może znacząco wydłużyć życie wentylatora i zapobiec poważnym awariom.

W razie poważniejszych problemów z wentylatorem zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu komputerowego Olimp we Wrocławiu, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom i brakiem dostępu do plików. Dbając o swój laptop, zapewnisz mu bezawaryjną pracę.

Zajmujemy się naprawą układu chłodzenia (pasywnego i aktywnego) w laptopach wszystkich marek, w tym m.in. firm Asus, Samsung, Apple, HP, Acer, Sony, Toshiba, Fujitsu-Siemens, IBM, Compaq, Dell, Lenovo, LG, Gericom, Packard Bell, Twinhead.