BIOS

Ekran startowy BIOS

BIOS (ang. Basic Input/Output System) - jest bardzo ważną częścią komputera, zarządzającą jego komponentami w niezauważalny dla Ciebie sposób. Twój system operacyjny (np. Windows) za pośrednictwem BIOSu kontaktuje się ze sprzętem i wydaje mu komendy. Warto wspomnieć, że sędziwy BIOS jest obecnie wypierany przez technologię UEFI (ang. Unified Extensible Firmware Interface).

sdsdsd

Typowy ekran BIOSu
Typowy ekran BIOSu

Momentem, w którym na własne oczy możesz zobaczyć istnienie BIOSu, jest start Twojego komputera. Chwilę po włączeniu BIOS wyświetla różne komunikaty diagnostyczne, umożliwia też wejście do swoich ustawień za pomocą któregoś z klawiszy (najczęściej F1, DEL albo ESC). Zmianę ustawień BIOSu zalecamy tylko zaawansowanym użytkownikom! W tych ustawieniach znajduje się wiele opcji, które mogą potencjalnie unieruchomić Twój system operacyjny.

Czasem BIOS jest zbyt stary i nie chce współpracować z Twoim sprzętem. Problem ten można rozwiązać poprzez aktualizację BIOSu. Jest ona trudna i niesie za sobą ryzyko trwałego uszkodzenia komputera.

Polecamy nasze usługi konfiguracji i aktualizacji BIOSu. W naszym serwisie szybko i bezpiecznie zoptymalizujemy Twój komputer i upewnimy się, że jego warstwa sprzętowa współpracuje z systemem operacyjnym bez żadnych przeszkód.

Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Jeśli masz problem ze sprzętem - zapraszamy do zostawienia laptopa w celu dokonania właściwej diagnozy w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.