Zasilacz

Zasilacz laptopa

Zasilacz, jak sama nazwa wskazuje służy do zasilania sprzętu w energię elektryczną. Stanowi niezbędną część zarówno laptopów, jak i konwencjonalnych komputerów.

Elektronika jest niemal zawsze zasilana prądem stałym, w domowych kontaktach zaś płynie prąd zmienny. Zasilacz zamienia prąd zmienny na stały, umożliwiając poprawną pracę sprzętu. Potrafi się przy tym poważnie nagrzać, co w skrajnych przypadkach może być powodem uszkodzeń.

Zwróć uwagę na fakt, że od zasilacza zależy stabilność Twojego sprzętu. Unikaj najtańszych zamienników, które mogą nie podołać Twoim wymaganiom. Zdaj się tu na opinię eksperta.

W komputerach stacjonarnych

Zasilacz do stacjonarnego PC Komputer stacjonarny wymaga zasilacza o dużej mocy rzędu 200-500W. Taka moc pociąga za sobą stosowanie dodatkowego chłodzenia. Zwróć uwagę na głośność pracy komputera. Jeśli wentylator zasilacza przekracza akceptowalne normy hałasu – prawdopodobnie wymaga czyszczenia i konserwacji. Aby uniknąć porażenia prądem - nie próbuj sam rozkręcać zasilacza! Zanieś komputer do serwisu.

W laptopach

Zasilacz w laptopie może przybierać wiele form. Najczęściej jest to plastikowa, szybko nagrzewająca się kostka. Jeśli Twój komputer nie chce ładować baterii, należy podejrzewać uszkodzenie samego zasilacza lub któregoś z jego kabli. Z uwagi na niezbyt wysokie ceny części - naprawa zasilacza jest w większości przypadków bezcelowa i mało pewna, najbardziej opłaca się po prostu jego wymiana.

Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Jeśli masz problem ze sprzętem - zapraszamy do zostawienia laptopa w celu dokonania właściwej diagnozy w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.