Bluetooth

Bluetooth - standard bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu pomiędzy urządzeniami elektronicznymi. Technologia Bluetooth umożliwia bezprzewodową transmisję danych, dźwięku i obrazu pomiędzy różnymi urządzeniami, takimi jak telefony komórkowe, smartfony, komputery, głośniki, słuchawki, klawiatury, myszy i wiele innych.

  • Bluetooth wykorzystuje zakres radiowy w paśmie częstotliwości 2,4 GHz do przesyłania danych na krótką odległość, zwykle do 10 metrów, choć w niektórych przypadkach może to być nawet 100 metrów.
  • Standard Bluetooth umożliwia szybką i bezpieczną wymianę danych między urządzeniami, z minimalnym zużyciem energii.
  • Technologia Bluetooth umożliwia tworzenie połączeń pomiędzy urządzeniami, zwanych "sparowaniem", które umożliwiają wymianę danych między nimi. Po sparowaniu, urządzenia mogą bezprzewodowo komunikować się ze sobą, przesyłając dane w formie pakietów.
  • Bluetooth jest szeroko stosowany w różnych dziedzinach, takich jak telefonia komórkowa, audio i multimedia, telewizory, samochodowe systemy rozrywki, urządzenia medyczne, inteligentne domy i wiele innych.
  • Dzięki swojej wszechstronności i niskim kosztom implementacji, Bluetooth stał się powszechnym standardem bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu w elektronice konsumenckiej.
Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Jeśli masz problem ze sprzętem - zapraszamy do zostawienia laptopa w celu dokonania właściwej diagnozy w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.