Nagłe wyłączanie lub restartowanie

Naprawa problemów z wyłączaniem i restartowaniem laptopa

Zapraszamy do skorzystania z naszej diagnozy online, która udziela orientacyjnych informacji o tym, co może być przyczyną problemów z Twoim komputerem. Poniżej opisujemy problemy związane z samoczynnym wyłączaniem lub restartowaniem laptopa.

Spis treści

  1. Komputer restartuje się w kółko podczas włączania
  2. Komputer restartuje się nagle podczas pracy
  3. Komputer wyłącza się podczas pracy

 Komputer restartuje się w kółko podczas włączania

Usterka w takim przypadku może dotyczyć dysku lub samego systemu. Dysk (lub pewne jego sektory) mógł się uszkodzić w wyniku zużycia lub nagłego wstrząsu, co doprowadziło do utraty danych niezbędnych do uruchomienia systemu Windows. Winę może ponosić też sam system, który stracił spójność plików systemowych (błąd "utrata pliku") w wyniku braku aktualizacji lub działania wirusów. Uszkodzony kontroler, czyli łącznik dysku z płytą główną, prowadzi czasem do podobnych objawów. Można go oczywiście naprawić bądź wymienić, w zależności od skali uszkodzenia. Jeśli nie uda się przeprowadzić naprawy - pozostaje jedynie odzyskanie danych ze starego dysku i instalacja systemu na nowym.

Sugerowane działania: sprawdzenie integralności dysku twardego, optymalizacja Windows.

 Komputer restartuje się nagle podczas pracy

Nagłe restartowanie komputera (zwłaszcza pod dużym obciążeniem) może zwiastować uszkodzenie układu chłodzącego lub - co gorsza - poważną awarię elektroniki. Powód restartowania bywa też czasem bardzo prozaiczny i wiąże się z wadliwą konfiguracją aktualizacji Windows lub z niebieskim ekranem błędu.

Sugerowane działania: konserwacja układu chłodzącego, optymalizacja Windows.

 Komputer wyłącza się podczas pracy

Powodem może być uszkodzenie płyty głównej, pamięci RAM, lub systemu (np. wskutek zawirusowania). Najczęściej jednak mamy do czynienia ze słabym chłodzeniem i grzaniem się komputera. Jest to o tyle niebezpieczne, iż może prowadzić do spalenia płyty głównej i karty grafiki komputera, co wiąże się z wyższymi kosztami naprawy. Zalecamy wizytę w naszym serwisie i konserwację aktywnych i pasywnych elementów chłodzących.

Sugerowane działania: konserwacja układu chłodzącego.

Uwaga!

Pamiętaj, że diagnoza online dostarcza tylko orientacyjnych informacji! Nic nie zastąpi fizycznej wizyty w serwisie z uszkodzonym sprzętem. Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu, bezpłatnie zdiagnozujemy Twój komputer i przedstawimy konkretny kosztorys do zaakceptowania.

Nasz telefon kontaktowy to (71) 725-69-62.