Problem z odczytywaniem płyt DVD

Zepsuta płyta DVD

Zapraszamy do skorzystania z naszej diagnozy online, która udziela orientacyjnych informacji o tym, co może być przyczyną problemów z Twoim komputerem. Poniżej opisujemy problemy związane z napędem DVD w laptopie.

Spis treści

  1. Nie można odczytać płyt CD/DVD
  2. Nie wysuwa się tacka napędu DVD
  3. Nie da się zainstalować systemu Windows

 Nie można odczytać płyt CD/DVD

Kurz i obecne w powietrzu zanieczyszczenia z czasem coraz bardziej wpływają na działanie napędu DVD. Można spróbować doraźnie wyczyścić laser czytnika, jednakże jego sprawność będzie niezależnie od tego stale maleć. Zalecamy stosunkowo niedrogą wymianę napędu na nowy.

Sugerowane działania: wymiana napędu DVD.

 Nie wysuwa się tacka napędu DVD

Oznacza to fizyczne uszkodzenie napędu - w zdecydowanej większości przypadków jedyną sensowną opcją będzie jego wymiana na nowy.

Sugerowane działania: wymiana napędu DVD.

 Nie da się zainstalować systemu Windows

Możliwe uszkodzenie napędu CD/DVD (lub samej płyty z instalatorem Windows), wadliwy lub nieobsługiwany dysk twardy (brak sterownika do kontrolera dysku, zwłaszcza w Windows XP), niekompatybilna lub zepsuta płyta główna, niespełnione minimalne wymagania sprzętowe.

Sugerowane działania: rozwiązanie problemu z instalacją Windows, wymiana nagrywarki DVD.

Uwaga!

Pamiętaj, że diagnoza online dostarcza tylko orientacyjnych informacji! Nic nie zastąpi fizycznej wizyty w serwisie z uszkodzonym sprzętem. Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu, bezpłatnie zdiagnozujemy Twój komputer i przedstawimy konkretny kosztorys do zaakceptowania.

Nasz telefon kontaktowy to (71) 725-69-62.