Karta graficzna

Karta graficzna GeForce GTX 1080

Karta graficzna odpowiada za wszystko, co widzimy na ekranie. Każdy najdrobniejszy punkt i kolor to zasługa skomplikowanego układu graficznego, czuwającego pomiędzy centralną częścią komputera a naszymi oczami. Karta przyjmuje surowe dane, a następnie przerabia je na sygnał wizualny.

Na przestrzeni lat ewolucja kart graficznych postępowała w niesłychanym tempie. Pierwsze modele potrafiły wyświetlić jedynie kilka kolorów. Popularyzacja gier komputerowych przyniosła nowe wyzwania – dziś grafika to też niesłychanie skomplikowane trójwymiarowe transformacje, mające przybliżyć wirtualną rzeczywistość do doskonale znanej nam codzienności.

Przykładowy render w 3D
Ten model 3D doskonale ukazuje stopień skomplikowania trójwymiarowej grafiki. Wyobraźcie sobie dziesiątki takich postaci, generowanych w czasie rzeczywistym 30 razy na sekundę...

Wyróżniamy karty graficzne wbudowane i zwykłe (demontowalne z wnętrza komputera). Warto dodać, że naprawa kart graficznych jest przedsięwzięciem wymagającym ogromnego doświadczenia z zakresu elektroniki. Możemy pochwalić się, że jest to jeden z rodzajów działalności naszego serwisu.

Zapraszamy do serwisu OLIMP!

Jeśli masz problem ze sprzętem - zapraszamy do zostawienia laptopa w celu dokonania właściwej diagnozy w punkcie serwisowym Olimp przy ul. Krasińskiego 46 we Wrocławiu (tel. 071 725-69-62). Diagnoza jest darmowa. Realizujemy serwis wysyłkowy na terenie całej Polski.